• English (English)
صنایع روشنایی آروین
پرینت

درباره شرکت صنایع روشنایی آروین

تاریخچه شرکت

شرکت صنایع روشنایی آروین فعالیت خود را از سال ۱۳۶۷ بطور رسمی در زمینه تولید چراغهای روشنایی آغاز نموده است .
 این شرکت با تکیه بر سابقه درخشان ، تحقیقات گسترده و تجربیات کسب کرده توانسته است با تولید و ارائه محصولاتی با ظاهری چشمگیر و مشخصات فنی مطلوب و مطابق با تکنولوژی روز دنیا نظر مشتریان خود را در نگاه اول جلب نماید .
 طراحی بی نظیر چراغها ، استفاده از مرغوبترین مواد اولیه و قطعات الکتریکال ، همچنین تحقیقات به روز در زمینه هنر روشنایی و صرفه های اقتصادی در مصرف انرژی الکتریکی زمینه ای را فراهم آورده است تا این شرکت بتواند همواره در ارائه طرحهای نوین و کارآمد پیش قدم بوده و سابقه ای درخشان در صنعت روشنایی را در پرونده خود بجای گذارد .
چراغهای صنایع روشنایی آروین براساس آخرین اصول نورپردازی مناسب جهت انواع محیطهای اداری ، تجاری ، نمایشگاهی ، هتلها ، رستورانها ، بیمارستانها و کلیه محیطهای صنعتی تولید می گردد .
تلاش مستمر مسئولین شرکت به جهت ارتقاء سطح کیفی محصولات و سرعت روند اجرا و تولید موجب گردیده است که ضمن بیشترین بهره وری محصولات این شرکت از جلوه خاصی برخوردار باشد و همواره مورد توجه ویژه مشتریان خود واقع شود .
بکارگیری ماشین آلات پیشرفته و مطابق با استانداردهای روز جهان همانند ماشین های مدرن CNC ، NC ، خط رنگ الکترواستاتیک پودری ، ماشینهای فرمینگ ، پرس برگ های پیشرفته و … امکان ارائه مناسب ترین تولیدات و سرعت پاسخگویی مناسب به نیاز بازار را برای این شرکت فراهم آورده است .
رضایت مشتری، ایجاد اشتغال و نیز ایجاد خودکفایی در صنعت روشنایی کشور و اجرای بزرگترین پروژه های ملی از افتخارات صنایع روشنایی آروین است .

کارخانه

بخش تولید صنایع روشنایی آروین در فضایی به مساحت۴۰۰۰ مترمربع در ۲ واحد مجزا که هر یک مجهز به پیشرفته ترین دستگاهها و تجهیزات می باشد در شهر تبریز واقع شده است و شامل بخش های زیر می باشد :
قالب سازی
 برنامه ریزی تولید
 فلزکاری
آزمایشگاه مجهز برق و الکترونیک
 شستشو ( شامل چربی گیری – فسفاته و سیلر )
 خط رنگ الکترواستاتیک پودری
 سیم بندی
 خطوط مونتاژ
 کنترل کیفیت مواد اولیه در کارخانه صنایع روشنایی آروین با دقت بسیار بالا و پس از تستها و آزمایشات متعدد انتخاب می گردد . بدینوسیله با تولید با کیفیت و استاندارد محصولات این شرکت با بالاترین طول عمر مفید خود همواره مورد اطمینان و رضایت مشتریان بوده است .

صرفه جویی در مصرف انرژی

توان مصرفی حاصل از چراغهای روشنایی ۱۹% از کل انرژی الکتریکی تولید شده جهان می باشد . یکایک ما فرصت و توان آن را داریم که در صرفه جویی و مصرف انرژی چه در هنگام انتخاب نوع چراغ و یا طراحی سیستمهای روشنایی موثر باشیم .
صرفه جویی و تعدیل انرژی الکتریکی همواره مهمترین مبحث در طراحی و تولید محصولات آروین بوده است . استفاده از لامپهای کم مصرف ، فلورسنت T5 و LED به دلیل دارا بودن بیشترین بهره وری ، در بخش انتخاب منابع روشنایی یکی از بهترین راه کارهای موجود بوده است .

در بخش راه اندازهای سیستمهای روشنایی بالاستهای الکترونیکی بدلیل امتیازات فراوان به راحتی جایگزین چکهای مغناطیسی گردیده است . با اهمیت ترین قطعه چراغ بالاست آن می باشد لذا آروین پس از انجام تست و آزمایشات خاص از مرغوبترین بالاست الکترونیک در چراغهای خود استفاده می نماید .
مزایای چراغهای صنایع روشنایی آروین با استفاده از بالاستهای الکترونیک عبارتند از :
 • ۱- افزایش چشمگیر طول عمر لامپ
 • ۲- توان مصرفی بسیار پایین و تأمین روشنایی مناسب
 • ۳- عدم کاهش شار نوری لامپها
 • ۴- صرفه جویی در مصرف انرژی جهت کاهش دمای محیط
 • ۵- شار نوری استاندارد BLF 100%
 • ۶- وزن کمتر در محصولات
 • ۷- حذف سوسوزدن لامپ بدلیل افزایش فرکانس مدار ( بیشتر از KHz 39 )
 • ۸- عدم آلودگی صوتی و لرزش
 • ۹- عدم نیازبه خازن برای اصلاح کسینوس (PF<= ۰/۹۵ⱷ ) ، همچنین حذف استارترجهت راه اندازی
 • ۱۰- حفاظت در مقابل نوسانات شبکه ( کم یا زیاد شدن ولتاژ ) با پایداری شار نوری ثابت
 • ۱۱- فقدان اثر مضر استروبوسکوپیک
 • ۱۲- خاموش شدن لامپ در پایان عمر بطور اتوماتیک برای حفاظت و صرفه جویی در مصرف برق
 • ۱۳- پیش گرمایش فیلمان لامپ و در نتیجه افزایش طول عمر با استارت سریع در درجه حرارتهای مختلف
 • ۱۴- کاهش هارمونیک های شبکه ( ۲۰ > THD )
 • ۱۵- شکل موج نزدیک به سینوسی و عدم انتشار امواج رادیویی

نمایشگاه

نمایشگاه دائمی صنایع روشنایی آروین در فضایی به مساحت ۵۰۰ مترمربع مجهز به آخرین طرحهای تولیدی این شرکت در ساختمان مرکزی واقع گردیده است و بدینوسیله مشاهده نورواقعی محصولات به شکل نصب شده در سقف جهت استفاده در بخشهای مختلف پروژه براحتی امکان پذیر می باشد .